BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szerverparkot nyitott az Invitel

2009. április 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindössze öt hónap alatt 1,5 milliárd forintos beruházással új, a nemzetközi szabványoknak is megfelelő szerverpark jött létre az egykori Athenaeum nyomda területén. Az ország második legnagyobb szerverparkjának számító Dataneum első bérlője, az Invitel márciusban költözött be a kőbányai komplexumba. Az alternatív távközlési szolgáltató több száz millió forint beruházással alakította ki immáron negyedik szerverparkját. A magas műszaki és szolgáltatási színvonalat képviselő, mintegy 1500 négyzetméteren elhelyezkedő Datacenter területe a későbbiekben akár tízszeresére is bővíthető. A nemzetközi szabványoknak is megfelelő létesítmény az ügyfelek saját szervereinek elhelyezése mellett lehetőséget ad a vállalatok számára a teljes informatikai és távközlési infrastruktúra kiszervezésére is. A szolgáltató adatközponti megoldásaival a vállalati informatikai költségek akár 30-50 százalékkal csökkenthetők.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet