Sajtóértesülések szerint a Vital Tv márciusban leköszönt vezérigazgatója után távozott a csatornától a teljes, tartalomkészítésért felelős stáb is. A televízió jövőjével kapcsolatban több forgatókönyv is napvilágot látott. Ezek szerint a Széles Gábor médiabirodalmához tartozó életmódcsatorna műsorstruktúráját átalakítanák, és az Echo Tv politikai műsoraival töltenék fel, egy másik lehetséges forgatókönyv szerint pedig akár meg is szűnhet a csatorna. Szepesi György vezérigazgató és a televízió programigazgatója március 15-i hatállyal távozott a Vital Tv-től, velük együtt szakított a csatornával 22 műsorkészítő is, ezzel pedig mindössze hét, technikusi feladatokat ellátó dolgozó marad a tévénél. Piaci pletykák szerint nem elképzelhetetlen az sem, hogy felszámolják a műsorszolgáltatót, a társaság vezetését jelenleg Szabó László Zsolt, az Echo Tv vezérigazgatója látja el. A Vital Tv Zrt. illetékesei lapzártánkig nem válaszoltak megkeresésünkre. A társaság mindeddig nem jelezte az ORTT-nek, hogy változtatna műsortervén, bár a rendelkezésre álló információk alapján a törvényi szabályozásnak megfelelően ezt még a későbbiekben is megteheti.
