BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb adatforgalommal, de nyert a Vodafone

2009. április 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A három magyarországi mobilszolgáltató 15 ezer új internet-előfizetőt szerzett márciusban, így a hónap végére elérte az 542 ezret a mobilinternet-felhasználók száma - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság. Az előfizetői tábor 2008 végéhez viszonyítva 50 ezerrel bővült, az idei első negyedévben összesen 458 ezer sim-kártyán zajlott adatforgalom. Márciusban a felhasználók az előző havi 769 ezer gigabájt után immár több mint 840 ezer gigabájt adatot forgalmaztak, az egy előfizetőre jutó átlagos forgalom 1,77-ről 1,83 gigabájtra nőtt. A forgalmazásban részt vevő előfizetések alapján a Vodafone tudta növelni piaci részesedését - a februári 22,92-ről 25,37 százalékra -, a T-Mobile piaci szelete 52,58-ról 50,73 százalékra, a Pannoné pedig 24,50-ről 23,90 százalékra csökkent. A forgalmazásban részt vevő előfizetések alapján az egy előfizetőre jutó adatforgalom márciusban éppen a Vodafone-nál csökkent (2,71-ről 2,62 gigabájtra), míg a Pannonnál 1,59-ről 1,67 gigabájtra, a T-Mobile-nál pedig 1,44-ről 1,52 gigabájtra nőtt ez a mutató. Január óta mindhárom szolgáltatónál javult a 3G beltéri lefedettsége és márciusban már megjelent egy közel 47 százalékos beltéri lefedettségű, garantáltan szélessávú le- és feltöltést lehetővé tevő csomag is.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet