Elfogadta a Magyar Televízió üzleti tervének főbb adatait a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumának elnöksége, amely immár tizenkettedik alkalommal foglalkozott a dokumentummal. A civil delegáltakkal kiegészült nagykuratórium május 27-én tárgyalhatja az anyagot. A köztévé üzleti terve 34 milliárd forintos mérlegfőösszeg mellett nagyjából 30 milliós nyereséggel számol. A tervezetben szerepel egy körülbelül 2,5 milliárd forintos hitelfelvétel is, amelyet az adáslebonyolítás műszaki felté-teleit megteremtő fejlesztésekre, valamint a költözéssel kapcsolatos kiadásokra fordítanának.
A kuratóriumi elnökség ellenzéki delegáltjai nem szavazták meg az üzleti tervet, álláspontjuk szerint ugyanis nem biztosított a köztévé jövőjének biztonságos tervezhetősége. Balogh László, a kuratórium elnökhelyettese lapunknak ezt többek között azzal indokolta, hogy az új székház bérleti díját euróban rögzítették, ami a jelenlegi árfolyam mellett jelentős veszteségeket okoz. Az üzleti tervben szereplő hitelfelvétel fedezetét a következő két évben a készülékhasználati - azaz a tévé-előfizetési - díjból biztosított állami finanszírozás jelentené, noha Balogh szerint a díj állami átvállalása már korábban is felvetett bizonyos jogi aggályokat.
