BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elveszett hetvenezer mobilos

2009. április 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mobiltávközlés magyarországi történetében harmadik alkalommal, idén pedig már másodszor fordult elő, hogy csökkent a mobiltelefon-előfizetések száma, ám a 2009. márciusi visszaesés minden korábbinál nagyobb mértékű volt. Az év harmadik hónapjában a három hazai mobilszolgáltató előfizetőinek száma 69 ezerrel, 12,112 millióra csökkent - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság. Az első negyedévben a T-Mobile, a Pannon és a Vodafone ügyfeleinek - azaz a hívásfogadásra alkalmas sim-kártyáknak - a száma összesen 112 ezerrel apadt. A mobilszolgáltatók forgalmat generáló ügyfeleinek száma ennél is nagyobb mértékben, összesen 195 ezerrel esett vissza január-márciusban, ezen belül a harmadik hónapban 123 ezerrel, 10,802 millióra csökkent. A Vodafone részesedése a februári 22,09 százalékról 21,91 százalékra csökkent, a Pannoné 33,37 százalékról 33,36 százalékra változott. A T-Mobile részesedése ugyanakkor az előző havi 44,54 százalékról 44,73 százalékra emelkedett márciusban.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet