BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy napos hét a BorgWarnernél

2009. április 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A turbófeltöltőket gyártó BorgWarner-csoport négynapos munkahetet vezet be oroszlányi gyárában. A központi munkaerő-piaci program keretében munkahelymegtartó támogatásra is pályázó társaság szerint ezzel a lépéssel 560 ember munkahelyét tudják megőrizni - írta az MTI-Eco. A BorgWarner beszállítóként az Audi, a VW-csoport, a Renault, a Volvo, a BMW és a Suzuki gyárainak dolgozik, az autóipart sújtó ágazati visszaesés miatt a társaság tavaly összesen mintegy 150 dolgozóját bocsátotta el, a leépítés a kölcsönzött munkaerőn kívül a cég saját dolgozóit is érintette. A világ 18 országában jelen lévő cégcsoport második legnagyobb gyárának számító oroszlányi üzem termelése 80 százalékát európai exportpiacokon értékesíti. A BorgWarner hét évvel ezelőtt avatta fel első üzemcsarnokát, az ezt követő esztendőkben a társaság évről évre mintegy megduplázta termelését, Oroszlányban évente mintegy kétmilliós turbótöltő-termelő kapacitás épült ki. A gyárat több ütemben bővítették, legutóbb 2007 novemberében adtak át egy több ezer négyzetméteres új üzemcsarnokot. A BorgWarner magyarországi befektetéseinek értéke meghaladja a 25 millió eurót.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet