BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint vitáznak a 4-es metró építői

2009. április 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felfüggesztette tegnap a 4-es metró alagútépítési munkálatait a Bamco konzorcium. A francia Vinci Construction mellett a Strabagot és a Hídépítőt magában foglaló társulás a DBR Metró Projekt igazgatósága szerint irreálisan magas, mintegy 35 milliárd forintos többletkövetelést nyújtott be. A DBR vitatja a követelés jogosságát és felszólította a konzorciumot a munka folytatására. Amennyiben ennek a Bamco nem tesz eleget 14 napon belül, a DBR a szerződés felbontását kezdeményezi, miközben a Vinci szintén szerződésbontással fenyegetőzik. A DBR projektigazgatóság arra az esetre is készített forgatókönyvet, ha a kivitelező nem változtat álláspontján. Az alagútépítésre a társaság más kivitelezőt kereshet, de ezt a feladatot a BKV saját hatáskörében is elvégezheti. Szerződésbontás esetén a munka befejezésére két módon kerülhet sor: a BKV és a DBR új közbeszerzési eljárást ír ki a hátralévő alagútszakasz befejezésére, amely hozzávetőleg egyéves leállást jelentene az alagútépítésben, de a BKV-nak és a DBR-nek saját hatáskörben is joga van építeni.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet