Törökbálinton, a Tópark területének 4 hektárján a törökbálinti önkormányzat kezdeményezésére, a MÁV, a BKV, az önkormányzat és a Tópark összefogásával jöhet létre 2012-re a vasúti és közúti közlekedést összekötő Budai Intermodális Központ. A fejlesztés keretében a Tópark területére helyezik a törökbálinti vasúti megállót, ahová autóbuszokkal szállítják a környékbelieket, onnan utazhatnak a Kelenföldi pályaudvarra. Az új állomáson széles, esővédővel ellátott peronokat, automatákat, modern utastájékoztató rendszert, P+R és P+B (bicikli tárolására szolgáló) parkolót, valamint kereskedelmi központot építenek. A beruházás járatsűrítést egyelőre nem jelent, azonban az itt közlekedő vonatokhoz további kocsikat csatolva bővíthetik az ország amúgy is legforgalmasabb vonalának kapacitását, ha a Tóparkban dolgozók létszáma eléri a "kritikus tömeget". A végleges költségvetést megalapozó hatástanulmány még nem készült el - a legnagyobb tétel valószínűleg a vasúttechnológia kiépítése lesz -, az 5-10 milliárd forintos költségvetésbe a tervek szerint a MÁV, az önkormányzat, a Tópark, a Volán és a BKV egyaránt beszáll, s a kiadások 50 százalékának fedezése céljából uniós forrásokra pályáznak. Berta Zsolt, a Tópark Üzemeltető és Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója szerint a társaság a 4 hektáros területtel veszi ki részét a finanszírozásból.
