BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem viszi magával a sikertelen tender az NHH elnökét

2009. március 30. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) március 16-án jelentette be, hogy megszünteti a negyedik magyarországi mobilszolgáltatói jogosultság megszerzésére kiírt pályázatot. Az indoklásban a hatóság az állami vagyonnal való felelős gazdálkodásra hivatkozott. Korábbi lapértesülések szerint a tender befutójának tartott DreamCom Kft. a pályázat lefújását követően világossá tette, hogy megfellebbezi a döntést. A két szervezeti egységből álló Nemzeti Hírközlési Hatóság elnökének pozíciójára ez azonban nem jelenthet veszélyt, ugyanis erről Pataki Dániel, az NHH Tanácsának elnöke, a mobiltender megszüntetéséről pedig az NHH Hivatala határozott. Az elektronikus hírközlési törvény szerint a polgári célú frekvenciagazdálkodással kapcsolatos hatósági ügyekben a Hivatal jár el, viszont a hatóság nevében hozott elsőfokú határozat ellen a Tanács elnökéhez, tehát Patakihoz lehet fellebbezni. A határidő holnap lejár, s az NHH tájékoztatása szerint mindeddig nem érkezett beadvány. Márton György, az NHH szóvivője a már piacon lévő mobilszolgáltatók lobbijának eredményességéről szóló híreket úgy kommentálta: ha a hatóság vagy annak elnöke valóban nem kívánt volna új mobilcéget hozni a piacra, akkor ki sem írja a pályázatot.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet