Az építőipari válság közepette is telt házzal nyit jövő szerdán a Construma és a Hungarotherm építőipari, fűtés-, szellőzés- és klímatechnikai szakkiállítás. Az április 1-5. között nyitva tartó rendezvényen 24 ország 759 cége több mint 27 ezer négyzetméteren mutatja be a legújabb, csúcstechnológiát képviselő módszereket és berendezéseket. A rendezvényt ezúttal a "zöld" trend uralja, a termékkínálat középpontjában az energiafelhasználást forradalmasító megoldások állnak, az építkezési formák, anyagok és eszközök, berendezések közös nevezője az energiatakarékosság és a környezettudatosság. A kiállításokat szakmai programdömping kíséri, közel harminc különböző konferenciát, találkozót és workshopot rendeznek a szervezők. A nyitás napján az építés fellendítéséről, a válságkezelő stratégiákról tartanak fórumot, másnap az épületgépészet és a megújuló energiák kapcsolatának lehetőségei kerülnek terítékre. A tetőfedők napján a zöldtetők kialakításának lehetőségeivel ismerkedhetnek az érdeklődők, a Lakberendezők Országos Szövetsége pedig ingyenes lakberendezési tanácsadást tart.
