A TV2 és az RTL Klub sajtóértesülések szerint a jelenleg fizetett sugárzási díj mintegy 50 százalékos csökkentéséhez vár jóváhagyást az Országos Rádió és Televízió Testülettől (ORTT). A tegnapi testületi ülésen azonban nem került napirendre a kereskedelmi tévék kérelme - közölték érdeklődésünkre a médiahatóságnál. Csökkenteni szeretné koncessziós díjának mértékét a Klubrádió is - írta az MTI-Eco a testületi ülés napirendjére hivatkozva. A tulajdonos Arató András a beadványt azzal indokolta, hogy a válság elérte a rádiót is, a kiadásokat pedig a csökkenő bevételekhez kell igazítani. A két országos kereskedelmi televíziónak ugyanakkor nem lehet oka panaszra a 2008-as eredményeket illetően: mindkét tévétársaság rekordbevételt jelentett a tavalyi évről. A két csatorna együttesen mintegy 3,5 milliárd forint sugárzási díjat fizet évente.
