BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a távközlés aranykora

2009. március 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A két évvel ezelőtti rekordszinthez képest a 2008-as esztendő drámai eltéréseket hozott a magyarországi távközlési piacon - derül ki a BellResearch, az infokommunikáció és az üzleti szolgáltatások piacának kutató és tanácsadó ügynöksége jelentéséből. Bár a tavaly értékesített sim-kártyák száma rekordnövekedést hozott (a Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint decemberben 12 millió 224 ezer előfizetője volt a három magyarországi mobilszolgáltatónak), a Magyar Telekom nagyszabású hálózatfejlesztési terveket jelentett be és érzékelhetően erőre kaptak a mobilinternet-szolgáltatások is, a kiskereskedelmi távközlési piacok összesített nagysága 2007-ben elérte a csúcspontot, az elmúlt évben pedig megtört a korábban jellemző emelkedő trend. A jelentés szerint a távközlési szolgáltatások piaca 2008-ban több milliárd forintos lassulást mutatott. A BellResearch által közzétett tendencia az egyes piaci területeken eltérően jelentkezett: míg az internetszolgáltatások piaca 15 százalékkal bővült, addig a vezetékes piac értéke ezt meghaladó mértékű, 17 százalékos lassulást mutatott. A magyarországi piac a múlt évben néhány százalékpontos visszaesést produkált, miközben - az adatok szerint - a távközlési szolgáltatások globális piaca 2008-ban 4 százalékkal bővült.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet