A TV2 országos kereskedelmi tévécsatorna a 2007-es 26,2 milliárd után tavaly 26,5 milliárd forintos rekordbevételt ért el - jelentette be Várdy Zoltán (képünkön). Bár a vezérigazgató a társaság további pénzügyi mutatóiról nem kívánt részletes tájékoztatást adni, azt azonban hangsúlyozta, hogy a ProSiebenSat.1 AG-hez tartozó csatorna a cégcsoporton belül az egyik legnyereségesebb vállalkozásnak számít. A TV2 bevételeinek 83 százaléka a spotokból származott, a bővülés azonban ezen a területen némileg elmaradt az árbevétel-növekedés ütemétől, a 2008-as eredményeket főként a szponzorációból és üzletfejlesztésből származó bevételek húzták. A TV2 felkészültnek érzi magát a 2009-re valószínűsíthető kedvezőtlen gazdasági környezetre, valamint a hirdetési piac zsugorodására: a csatornánál a múlt évben számos átszervezést hajtottak végre és hatékonyságnövelő intézkedéseket léptettek életbe. Továbbra is az a célunk, hogy a TV2 piacvezető televízió legyen Magyarországon, de arra nézve nincsenek konkrét célkitűzéseik, hogy ezt mikor éri el a társaság - jelentette ki lapunk kérdésére Várdy. Patrick Tillieux, a ProSiebenSat.1 ügyvezető igazgatója ennek kapcsán annyit mondott: bíznak abban, hogy a médiatörvény módosítása lehetővé teszi a csoport számára, hogy a nemzetközi stratégiának és gyakorlatnak megfelelően Magyarországon is több csatornát üzemeltethessen.
