BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz új munkahelyet teremt az IBM

2009. március 11. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Székesfehérvári szolgáltatóközpontjának fejlesztésével 290 új munkahelyet teremt az IBM Magyarországon. A számítástechnikai szoftverrendszerek távfelügyeletével foglalkozó, tízéves központ bővítéséhez az IBM Data Storage Systems Kft. félmilliárd forintos közvetlen támogatást kapott a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség gazdaságfejlesztési operatív programja (GOP) keretében. Az ITD Hungary közleménye szerint a beruházást, amely a már meglévő szolgáltatások körét is érinti, a vevői igények bővülésével indokolta a kft., az új munkahelyek többségét magasan képzett szakemberek töltik majd be. Korábbi sajtóértesülések szerint a beruházás teljes összege eléri a 2,3 milliárd forintot. A Napi érdeklődésére a társaságnál nem kívántak felvilágosítást adni a beruházás részleteiről. Kilián Csaba, az ITD Hungary befektetési igazgatója szerint a szolgáltatóközpontok létesítésével kapcsolatban a külföldi befektetők élénken érdeklődnek Magyarország iránt. A szervezet jelenleg hét szolgáltató típusú beruházásról tárgyal, ezek összesen mintegy háromezer új munkahely létrehozását jelenthetik.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet