Ötödik alkalommal sem sikerült elnököt választani a Magyar Televízió élére. A köztévé kuratóriumi elnöksége a januári jelölés után most ismét Sztaricskai Tamást választotta elnökjelöltnek. A tévés szakmai múlttal nem, ugyanakkor széles körű vállalatvezetési tapasztalatokkal rendelkező Sztaricskai kinevezését a nagykuratórium 17 igen, 17 nem és egy érvénytelen szavazattal utasította el - mondta el a Napinak Balogh László. A kuratórium elnökhelyettese szerint a következő tíz napban döntenek arról, hogy a jelenlegi feltételekkel vagy bizonyos módosításokkal írják-e ki újra az elnöki pályázatot. A kiírás pontosítását Balogh László azzal indokolta, hogy így újabb jelentkezők is részt vehetnének a tévéelnöki posztért folyó versenyben. Érdeklődésünkre, miszerint a legutóbbi médiatörvény-tervezet elfogadása alapjaiban rendezheti át az MTV vezetési struktúráját, az elnökhelyettes leszögezte: a kuratórium mindenkor a hatályos törvényi szabályozásnak megfelelően jár el, most tehát biztosan meghirdetik a hatodik tévéelnöki pályázatot.
