BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint félmillió mobilinternet-előfizető

2009. március 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Január végén a három hazai mobilszolgáltatónak összesen 508 ezer mobilinternet-előfizetője volt - derül ki a Nemzeti Hírközlési Hatóság által közzétett gyorsjelentésből. A Mátrix Kft. közreműködésével elkészített, most első ízben közölt jelentés szerint az év első hónapjában 14 ezerrel nőtt a Pannon, a T-Mobile és a Vodafone havidíjas mobilinternet-szolgáltatására előfizető ügyfelek száma. 2008 végén az adsl-, a kábelmodemes és a mobilinternet-előfizetések száma együttesen meghaladta a kétmilliót, amiből a mobilcégek együttesen 494 ezer előfizetővel részesedtek.
A forgalmazásban részt vevő előfizetések száma alapján a T-Mobile a piacvezető 52,31 százalékos részesedéssel, a Pannon 25,12, a Vodafone 22,57 százalékon állt január végén. A mobilinternet-előfizetők a decemberi 651 ezer gigabájt után januárban 761 ezer gigabájtos adatforgalmat bonyolítottak - arányaiban a Vodafone-előfizetők számítanak a legnagyobb forgalmazónak, januárban az egy előfizetőre jutó mobil-adatforgalom a Vodafone-nál 3, a Pannonnál 1,71, a T-Mobile-nál pedig 1,32 gigabájt volt.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet