Az Antenna Hungária (AH) Zrt. szombaton éjfélkor lezárta a Magyar Televízió (MTV) m1 és m2 csatornájának kísérleti HD-sugárzását a MinDig TV földfelszíni digitális platformon. A kísérleti sugárzás sikeres végrehajtásának köszönhetően az MTV és az AH közötti egyeztetések pozitívan zárultak, a műsorszóró most a köztévé döntésére vár arról, hogy szerződött partnerként csatlakozik-e a digitális platformhoz. Az AH még februárban jelentette be, hogy a hónap végéig meghosszabbítja az m1 és az m2 szabadon fogható kísérleti HD-sugárzását. A digitális átállásról szóló törvény szerint az összes közszolgálati televíziós és rádióprogramnak meg kell jelennie a DVB-T platformon. Az AH tájékoztatása szerint az m1 és az m2 adása HD-minőségben kerül fel a platformra a digitális terjesztésről szóló szerződés aláírását követően. A műsorszóró tavaly december 1-jén indította el MinDig TV-szolgáltatást Budapest, Kabhegy és Szentes körzetében a Duna TV HD- és a Duna Autonómia SD-felbontású műsoraival.
