BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd forintos nyomdaipari fejlesztés Edelényben

2009. február 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Edelényben 500 millió forintos beruházás keretében az Eclipse-Print Kft. olyan környezetbarát nyomdagépeket szerzett be, amelyek hosszú távon biztosítják az üzem működését. Princ Alexander, az edelényi üzem igazgatója szerint a technológiai váltás növelheti a piaci versenyképességet, amellett hogy javulnak a dolgozók munkakörülményei is. A nyomda hosszú távú működésének elengedhetetlen feltétele volt a szitanyomás új, ofszet technológiával történő kiváltása. Az eszközbeszerzéshez uniós pályázati forrásokat is igénybe vettek: az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával 150 millió forintos támogatást nyertek el, a fennmaradó összeget a cég önerőből állta.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet