A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) csütörtökön leállította az MTC-Jonathán Rádió Kft. által üzemeltetett debreceni Gold FM rádiót, a társaság másik két állomása ugyan jogellenesen, de még működik. A hatóság Debrecenben lefoglalta a rádió berendezéseit, az antennacsatlakozót pedig lepecsételte. A kft. által üzemeltetett miskolci és nyíregyházi rádió az NHH és az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) jogerős döntései ellenére a mai napig engedély nélkül, jogellenesen sugároz. Az NHH közölte: a közeljövőben a miskolci és nyíregyházi rádió leállítása érdekében is el fog járni. Az ügy hátterében az áll, hogy a társaság 2007 óta nem fizetett műsorszolgáltatási díjat az ORTT-nek, a médiahatósággal szemben több mint százmillió forintos tartozást halmozott fel.
Az ORTT tavaly nyáron azonnali hatállyal mondta fel a három rádió műsorszolgáltatási szerződését, miután a kft. többszöri felszólítás ellenére sem teljesítette fizetési kötelezettségét - mondta a Napinak az ORTT sajtóreferense. Berényi Diána rámutatott: a társaság ezután sem hagyott fel a sugárzással, ezért a jogosulatlan műsorszolgáltatás esetén kiszabható legmagasabb, adónkénti egymillió forintos bírságot szabta ki a médiahatóság. Az NHH végül visszavonta a rádiók számára a frekvenciahasználatot lehetővé tevő rádióengedélyt. Az ORTT ezt követően felszámolási eljárás megindítását kezdeményezte a nyíregyházi székhellyel bejegyzett MTC-Jonathán Kft.-vel szemben. Az NHH az elmúlt héten helyszíni ellenőrzést tartott a rádióknál, ezalatt mindhárom adó - a jogkövető magatartás látszatát keltve - rövid időre leállította a sugárzást, majd újra szólni kezdtek, ami már folyamatos jogsértésnek számít. A hatóság a debreceni adó leállítása mellett piacfelügyeleti eljárást is indított a rádiók ellen, hogy elejét vegye a további jogsértéseknek.
