BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbotlott a mobilpiac januárban

2009. február 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi rekordmértékű, 1,19 milliós bővülés után az idén januárban mintegy 43 ezerrel csökkent a magyarországi mobilszolgáltatók ügyfeleinek száma. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint az elmúlt hónapban 12 millió 181 ezerre mérséklődött az előfizetők száma, a mobilpenetráció 0,4 százalékponttal, 121,4 százalékra gyengült. Az előfizetői szám csökkenésére mind ez idáig egyedül 2007 januárjában volt példa Magyarországon. Az idei esztendő első hónapjában a mobilcégek forgalmat generáló (az utolsó három hónapban hívást indító vagy fogadó) ügyfeleinek száma is 29 ezerrel csökkent. A hívás fogadására alkalmas sim-kártyák száma alapján a T-Mobile 43,86-ról 44,14 százalékra, a Vodafone pedig 21,04-ról 21,15 százalékra növelte piaci részesedését, miközben a Pannon tortaszelete a decemberi 35,09 százalékról 34,71 százalékra zsugorodott.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet