BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassabban, de nőtt az Ericsson Magyarország bevétele

2009. február 24. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ericsson Magyarország alaptevékenységből származó árbevétele tavaly 3 százalékkal növekedve elérte a 46 milliárd forintot - jelentette be a társaság vezérigazgatója. Éry Gábor sikeresnek ítélte a 2008-as esztendőt abból a szempontból is, hogy a társaság a romló gazdasági környezetben is képes volt a bővülésre, igaz, 2007-ben még mintegy 20 százalékkal nőtt az árbevétel a megelőző évhez képest. Az Ericsson magyarországi vezetője kifejtette: a globális recesszió a mobilhálózatok piacán egyelőre nem okozott drámai visszaesést, miután a hálózatüzemeltetők többségének pénzügyi helyzete kimondottan stabil. A társaság mintegy 600 szakembert foglalkoztató magyarországi kutatás-fejlesztési részlege nemzetközileg is sikeresnek számít: a svéd anyavállalat több mint 15 országban szabadalmaztatja az Ericsson Magyarország feltalálóinak szabadalmi javaslatait. A tavalyi utolsó negyedéves adatok alapján a társaság a magyarországi gsm-hálózatok piacán 45 százalékos, míg a nagy sebességű WCDMA piacon 73 százalékos részesedéssel bír.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet