BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége az erzsébetvárosi ingatlanbiznisznek

2009. február 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Őrizetbe vették a VII. kerületi önkormányzat szocialista polgármesterét, Hunvald Györgyöt, akit több VII. kerületi ingatlan áron aluli eladása miatt csalással gyanúsítanak. Az erzsébetvárosi ingatlanügyben 970 millió forint kár érte az önkormányzatot, ezenkívül további 1,6 milliárd forintos kár okozását is megkísérelték. Az ügy kapcsán már előzetes letartóztatásba került Gál György, a kerület SZDSZ-es frakcióvezetője és helyi képviselő párttársa, Kardos Péter.
Az áron aluli eladásokban 14 önkormányzati lakóház érintett, zömmel a régi pesti zsidónegyed néven ismert területen, ami 2002 óta a világörökség része. A házak zöme a XIX. század közepén-végén épült, többségük felújítást sosem látott. Eladásukat éppen siralmas állapotukkal, valamint azzal magyarázta a kerület vezetése, hogy nincs pénz a történelmi városrészek rehabilitációjára. A bent lakó bérlők azonban nem élhettek elővásárlási jogukkal, az eladott házak ellenértéke pedig nem folyt be a kerülethez, a vevők azt a lakók kiköltöztetésére fordíthatták.
Sok épületet lebontottak, helyükre rövid idő alatt újakat emeltek. A városvédő civil szervezetek a bontásokat törvénytelennek minősítették, az új házakat pedig silány minőségűnek és környezetbe nem illőnek tartják - sokban egyébként senki nem lakik vagy csak nagyon kevés lakásba költöztek be. A zsidónegyed megváltozását az UNESCO francia szakértője is vizsgálta, szerinte a továbbiakban egyetlen épületet sem lenne szabad lebontani.
Három Király utcai épület megvásárlásától időközben az Autóker projektcége is visszalépett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet