BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Allianzé az autósok harmada

2009. január 29. csütörtök, 00:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Allianz kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) kampánya igazolta a csoport integrált modelljének sikerét - jelentette ki Kisbenedek Péter vezérigazgató. A biztosító az átszerződési időszakban mintegy 200 ezer szerződést kötött és szinte minden ügyfél vásárolt valamilyen másik terméket is a kötelező biztosítás mellé. A tavalyi kampány során minden harmadik gépjárművezető az Allianzot választotta, a társaság összesen 120 ezer új szerződést kötött. Ezzel párhuzamosan mindössze 77 ezren törölték szerződésüket a biztosítónál. A társaság a kgfb-szezont egyfajta ügyfélkampányként kezelte, amelynek során a különböző keresztkedvezményeket kihasználó termékcsomagokra helyezték a hangsúlyt. Kisbenedek kiemelte, hogy a korábbi évek gyakorlatával szemben a mostani kampányban elsősorban a lakossági ügyfelek toborzására koncentráltak, a nagyobb kockázatot jelentő tehergépkocsik és a flották szegmenséből pedig lassan kihátrál a biztosító. Jó eredményekkel zárta az elmúlt évet az Allianz Bank is, amely indulása után két évvel már százezer ügyféllel áll szerződésben. Farkas Ádám vezérigazgató szerint a pénzintézet további dinamikus növekedést tervez, a jelenleg 37 fiókból álló hálózatot az idén mintegy harmadával bővítenék.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet