BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyárat vett a Lego

2009. január 25. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dán Lego Group megvásárolta egy korábbi beszállítójának nyíregyházi gyárát és átveszi az üzem 1200 dolgozóját is. Európa vezető játékgyártója több mint tízmillió eurót fektet be a 186 ezer négyzetméteres üzembe, ahol maga végzi majd a Lego System és a Duplo termékcsalád gyártási és csomagolási folyamatait is. A gyárban a szingapúri Flextronics 2006 óta készített Lego-termékeket. Jens Peter Clausen, az új Lego-üzem igazgatója elmondta: a gyár átvételének első lépéseként még tavaly Sárvárról Nyíregyházára telepítették át a Duplo termékcsalád gyártását. Jorgen Vid Knudstorp, a Lego ügyvezető igazgatója szerint a játékgyártó teljes kapacitásának 10 százalékát telepítik majd a nyíregyházi üzembe, ahol évente kétmilliárd játékelemet/kockát gyártanak majd. A társaság eredményeit egyelőre nem zavarja a világgazdasági válság, ahogy az a tájékoztatón elhangzott, világszerte 34 százalékkal nőtt a Lego-játékok értékesítése tavaly a 2007. évi adatokhoz képest.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet