BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságban az olcsóbb benzin sem kelendő

2009. január 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) adatai szerint 0,6 százalékkal, 3,256 milliárd literre nőtt 2008-ban az üzemanyag-fogyasztás Magyarországon. Wilde György, a szövetség főtitkára szerint meglepő módon az első félévben jellemző trendek az év második felében is megmaradtak. A benzinvásárlás a múlt évben 3,1 százalékkal, 1,612 milliárd literre esett vissza, a féléves adatok 2007 első hat hónapjához képest ezzel szinte pontosan megegyező, 3 százalékos visszaesést mutattak. A gázolajnál is kicsi volt a különbség a féléves 4,6, valamint az egész éves 4,4 százalékos bővülés között.
Komolyabb változás annak ellenére sem volt a második hat hónapban, hogy a júniusi csúcs után az év végére nagymértékben estek az árak - mondta a Napinak Wilde György. A júniusi legmagasabb és a decemberi legalacsonyabb átlagos benzinár mintegy 80 forintos eltérést mutatott. A főtitkár szerint az értékesítési adatok alapján a fogyasztók számára egyértelművé váltak a nemzetközi válságjelenségek és ennek hatásait az olcsóbb üzemanyagok sem tudták ellensúlyozni.
A MÁSZ adatai szerint 2008-ban a 95-ös benzin felhasználása 2,5 százalékkal, 1,549 milliárd literre, a 98-asé pedig 15,2 százalékkal, 62,6 millió literre esett vissza, szemben a 2007-es 3,1 százalékos bővüléssel, illetve 29,1 százalékos visszaeséssel. Tavaly a 4,4 százalékkal, 1,643 milliárd literre bővülő gázolaj-értékesítés sem tudta megismételni a 2007-es dinamikát (+6,3 százalék).

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet