BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olvadásra várnak a kivitelezők

2009. január 6. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre nem okozott fennakadást a fagy az építőipari kivitelezésben, a karácsonyi szünet után a legtöbb cégnél hétfőn indult a munka - mondta a Napinak Tolnay Tibor, az ÉVOSZ elnöke. Ma már az építőipar nincs annyira kitéve az időjárás viszontagságainak, mint régebben, a munka szélsőséges esetektől és egyes munkafázisoktól eltekintve nem függ az időjárástól, bár tény, hogy hidegben az egyes munkafolyamatok csak extra költséggel végezhetőek el - hangsúlyozta a szakember. Egyébként a cégek az éves szabadságolásokat is úgy időzítik, hogy az ünnepek közötti időszakra és fagyosabb napokra szabadságra küldhessék a dolgozókat, ha az időjárás úgy kívánja. Így tett a debreceni Dész-Ker Zrt. is, a hidegrekordokra való tekintettel hazaküldték az ötödikén munkára jelentkező dolgozókat, mert a tető alá hozott épületekben az alacsony hőmérséklet miatt jelenleg lehetetlen a kivitelezés folytatása - mondta a Napinak Tóth Istvánné elnök-vezérigazgató. Tavaly december 23-a volt az utolsó munkanap, és úgy néz ki, hogy 2009 első két hete is kiesik, hiszen a munkavezetőket péntekre hívták vissza megbeszélésre. Tóthné szerint nem csupán náluk nagy a csend, a környékükön hozzájuk hasonlóan mindenki a jobb időre vár.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet