BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsón sem kell több benzin

2008. december 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben két százalékkal kevesebb benzint adtak el Magyarországon az üzemanyag-forgalmazók, mint egy évvel korábban; a gázolajeladások viszont 2,1 százalékkal nőttek - derül ki a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) adataiból. Ez azért is meglepő, mert a gázolaj átlagára azonos volt novemberben és a bázisidőszakban, a benzin azonban 29 forinttal volt olcsóbb az idén. Arra a kérdésre, hogy az alacsonyabb üzemanyagárak miatt a magyar autósoknak volt-e kedvük a prémium kategóriába tartozó üzemanyagot tankolni, Wilde György, a MÁSZ főtitkára nem tudott pontosan válaszolni. Számos társaság forgalmaz ugyanis Magyarországon 99-es vagy 100-as oktánszámú prémium üzemanyagot, ez azonban a statisztikákban egy sorban jelentkezik a klasszikus minőséget jelentő 98-as benzinnel.
Az idén novemberben a 98 oktános benzin forgalma 11 százalékkal nőtt. Igaz, ezt a klasszikus minőséget már hosszú ideje egyre kevesebben választották, először októberben kezdett emelkedni a 98-as értékesítése. A teljes értékesítésen belül ez - a klasszikus és prémium minőséget is beleértve - jelenleg az összes eladott benzin 4 százalékát teszi ki. Bár a Mol sajtóosztályán pontos mennyiségekről nem adtak felvilágosítást, elmondták: az utóbbi hetekben a prémium üzemanyagok iránti kereslet együtt mozgott a többi üzemanyagéval, kiugró értékesítést nem tapasztaltak. A Shell Hungarynél viszont egyértelműen nőtt a prémium üzemanyagok iránti kereslet az idén, mind többen keresik a V-Power családba tartozó üzemanyagokat. Ennek oka a Shell szerint az, hogy a nehezedő gazdasági körülmények ellenére egyre többen ismerik fel a minőségi üzemanyagok jelentőségét.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet