BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átképzést tervez a leendő Mercedes gyár

2008. november 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyebek mellett a jó logisztikai elhelyezkedés, a megfelelő oktatási háttér, a vállalkozásbarát környezet és a munkaerő hatékonysága miatt döntött úgy a Daimler, hogy Kecskeméten építi fel a Mercedes legújabb gyárát - összegezte a német autógyártó döntésének hátterét Gaál József, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara ipari alelnöke. Bár Kecskemét vonzáskörzetében a feldolgozóipar meglehetősen fejlett, szinte biztos, hogy a Mercedesnek nehéz lesz helyben jól képzett munkaerőt találnia. Kecskeméten és környékén mintegy 29 ezer munkanélküli van, a németek szerint ha az állástalanok 10 százaléka hajlandó az át-, illetve továbbképzésre, akkor már érdemes megtelepednie Kecskeméten. A város és környéke megfelelően vonzónak bizonyult a német beruházó számára annak ellenére is, hogy a lehetséges beszállítói kört alkotó magyar kis- és középvállalkozások számos mutató tekintetében jelentős lemaradásban vannak az uniós vállalkozásokhoz képest. Az iparkamara alelnöke szerint Magyarországon nagyon alacsony az innovációs készség, a hazai kkv-k az uniós átlagnál csak jóval magasabb munkaerőköltséggel tudnak hozzáadott értéket termelni. Az azonos létszámot foglalkoztató EU-vállalatok átlagos árbevétele ötszöröse a magyarországi kkv-kénak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet