BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átöltözik a hazai benzinkúthálózat

Az Esso- és a Jet-töltőállomások tavaly tavaszi eladása után a közeli jövőben már nem várható olyan akvizíció, amely komolyabb változásokat okozna a hazai üzemanyag-kereskedelem piacán. A megszerzett új kutaknál a cégeknek egységesíteniük kell a márkát, de kiemelt töltőállomásain felfrissíti arculati elemeit a Mol is.

2008. október 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olasz ENI még 2007 tavaszán az amerikai ExxonMobil mintegy száz töltőállomását vásárolta meg a régióban - Magyarország mellett Csehországban és Szlovákiában. Az ENI által üzemeltetett Agip-kúthálózat az amerikai cég 40 Esso-kútjának átvételével jelenleg 163 töltőállomást foglal magában. A Lukoil is tavaly vette meg a Conoco Magyarország Kft. Jet-kútjait, s az ügylettel a Lukoil ugyancsak regionális szinten javította piaci pozícióit. Az üzemanyag-forgalmazó cég tájékoztatása szerint nemrégiben lezárult a társaság hazai érdekeltségeinek egységesítése: október 1-jétől a Lukoil Magyarország Kft. felel a teljes magyarországi töltőállomás-hálózat üzemeltetéséért, a korábban Lukoil Üzemanyag-kereskedelmi Kft. néven működő cég pedig beolvadt a kft.-be. A jelenleg 74 magyarországi töltőállomást üzemeltető Lukoil Magyarország a közeli jövőben további kutak megnyitását tervezi, a szükséges engedélyeztetési eljárások pedig már folyamatban vannak. A korábban Jet márkanéven működő töltőállomások átépítése és új dizájnjának kialakítása jelenleg is zajlik, e folyamatról a társaság további információkat azonban csak november második felében tesz közzé.
A volt Esso-kutak átmárkázása ugyanakkor az elmúlt hetekben rendkívül felgyorsult, ezért meglepő, hogy a Napi megkeresésére az Agip Hungária Zrt. több mint egy hét alatt sem tudott érdemi választ adni az átállás részleteiről.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet