BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő bérleti díjakat hoz a válság

2008. október 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A likviditás eltűnése a hatékonyan fejlesztő, illetve bérbe adó cégeket is bedöntheti - hangzott el a fenntartható fejlesztésekről a Napi által rendezett ingatlankonferencián. A krízis azokat az ingatlanalapokat is veszélyezteti, amelyek finanszírozási szerződéseit a lejárat után nem hosszabbítják meg, ez tömegesen piacra viheti az ingatlanokat, a hozamok akár 10-15 százalékra is felugorhatnak - mondta Futó Gábor, a Futureal-csoport vezérigazgatója. A hozamemelkedés mellett a kivitelezési és finanszírozási költségek úgy emelik majd 20-30 százalékkal az irodabérleti díjakat, hogy közben a kereslet valószínűleg visszaesik. Finanszírozás nélkül a fejlesztések és a kínálat drasztikusan csökkenni fog, várhatóan ismét előtérbe kerül az előbérlet, mindez tömeges építőipari csőddel társul - tette hozzá. Hasonló forgatókönyvet vázolt fel Thierry Delvaux, a Jones Lang Lasalle ügyvezető igazgatója is, aki hangsúlyozta: nincs más lehetőség a profittermelésre, mint a bérleti díjak 20-25 százalékos emelése. A várható hozamokkal kapcsolatban megjegyezte, hogy az irodapiacon az A kategóriában 6,25, a B kategóriában 7,5, a kereskedelmi ingatlanok esetében pedig 6,0 és 7,25 százalékos megtérülés a reális.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet