Ma és holnap rendezik Budapesten a NATO informális védelmi miniszteri találkozóját, amelynek a legfontosabb napirendi pontja a NATO új stratégiájának előkészítése. Az értekezletnek különleges szerepe van a katonai szervezet fennállásának 60. évfordulójára szervezett, 2009-es jubileumi csúcstalálkozóra való felkészülésben is. A NATO-tagállamok védelmi miniszterei évente háromszor találkoznak, ebből egyszer, formális tanácskozás keretében, Brüsszelben, a NATO központjában. További két alkalommal egy-egy tagállam fővárosában tartanak informális ülést. A ma kezdődő budapesti konferenciát a Marriott Hotelben tartják, a delegációkkal érkező vendégeket ott, illetve két másik hotelben szállásolják el. Értesüléseink szerint az értekezleten részt vesz az összes NATO-tagállam, de az afganisztáni ISAF-műveletekben érintett országok, valamint a NATO-tagjelölt Horvátország és Albánia is képviseltetik magukat a rendezvényen, így összesen 42 delegációval mintegy 700 katonai vezető érkezik hazánkba. A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint a találkozó megrendezésére az országgyűlés 440 millió forintot hagyott jóvá a költségvetési törvénynek a tárcára vonatkozó fejezetében. A rendezvényen részt vevő delegációk maguk fizetik az utazási és szállásköltségeiket, a csúcstalálkozónak otthont adó ország feladata a delegációk ellátásának, a konferencia technikai feltételeinek, illetve a brüsszeli NATO-központból érkező delegáció utazásának biztosítása.
