Az idei karácsonyi bevásárlótúrán még nem lesz számottevő jele a budapesti plázaboomnak, jövőre azonban a folyamatban lévő beruházások közül három-négy is befejeződik. 2009 őszére minden valószínűség szerint megnyílik a Corvin Atrium, a Futureal-csoport VIII. kerületi rehabilitációjának legnagyobb, 35 ezer négyzetméteres kereskedelmi létesítménye, a karácsonyi versenybe pedig már a budai Skála helyén épülő 38 ezer négyzetméteres Allee bevásárlóközpont is beszáll majd, amelynek üzlethelyiségeire csaknem az utolsó négyzetcentiméterig megtalálták már a bérlőket. Elsősorban szolgáltatásokban lesz erős a második félévben nyitó Eiffel téri irodapark a Nyugati pályaudvar mellett, ahol a földszinten 2000 négyzetméteren kap helyet a retail funkció.
A tervek szerint jövőre adják át a Vörösmarty téri tőzsdeszékházból bevásárlógalériává avanzsáló 9 ezer négyzetméteres központot is, ám ez a beruházás már a szokásosnál több bizonytalanságot rejteget, egyfelől a beruházó Orco-csoport megrendült nemzetközi pozíciói, másfelől az épület régi bérlőjével folytatott pereskedés miatt. A Párisi Nagyáruházként újjászülető Divatcsarnok átadását is jövőre tervezik, itt az alsó két szinten 5500 négyzetméteren megmarad az áruházi funkció, feljebb irodákat és egy exkluzív éttermet alakítanak ki, szintén az Orco beruházásában. Eredetileg 2009-re datálták a Mexikói úti kereskedelmi központ elkészültét, de minthogy még elfogadott építési engedély sincs rá, jövőre biztosan tovább kell még utazni a kisföldalatti végállomásától a bevásárolni vágyóknak.
2010-ben zömmel olyan központok nyílhatnak, ahol a kereskedelmi területeket irodákkal és lakásokkal kombinálják. Ekkorra tervezik a Mázsa téri Origo City és a kőbánya-kispesti Köki Terminál megnyitását, a Határ úti Neo Center befejezését, és ekkor állt volna a sorba az Airport City, csakhogy ezt a projektet is pereskedés sújtja, így az egész beruházás befejezése megkérdőjeleződött. Még távolabbi jövőbe vész a Bosnyák téri Mundo megnyitása, ez jelenleg 2011 második felére valószínűsíthető.
