BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap nyit a lakásvásár

2008. szeptember 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken délután 14-órakor nyit a 13. budapesti lakásvásár a Syma Csarnokban, ahol csaknem 190 kiállító mutatja be aktuális kínálatát - jelentette be tegnap sajtótájékoztatón Borsi László, a Lakásvásár médiacsoport elnöke. A lakáspiac iránt érdeklődőket akciókkal és a döntést megkönnyítő szolgáltatásokkal várják a vasárnap estig nyitva tartó rendezvényen. Gyuris Dániel, a Földhitel és Jelzálogbank vezérigazgatója a tájékoztatón a nemzetközi pénzügyi válsággal kapcsolatban megjegyezte, hogy a magyar lakáspiac fundamentálisan rendben van, az ingatlanok inkább alulértékeltek, nem tartalmaznak árbuborékot, de a dráguló forrásköltségek miatt mindenképpen megjelenő összkockázati felárat a bankoknak differenciáltan kell a hitelfelvevőkre hárítaniuk. Az a cél, hogy a lakást vásárlók számára kevésbé dráguljon a hitel, mint azoknak, akik a fogyasztásukat finanszírozzák szabad felhasználású jelzáloghitelből. Hunyady Attila, az AL Holding igazgatótanácsának elnöke elmondta, elemzéseik szerint továbbra is kilencezer új építésű lakás közül választhatnak az érdeklődők, és a legtöbb új lakást változatlanul a XIII. kerületben kínálják.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet