A viszonylag tempósan épülő M7-es mentén - Zamárditól Becsehelyig három év alatt adták át a szakaszokat - nem szaporodtak gomba módra a benzinkutak, az autópálya balatoni szakaszán több mint nyolcvan kilométeren sehol sem lehet tankolni. A szezon végére valószínűleg elkészülnek a tervezett töltőállomások Balatonlellénél, Balatonkeresztúrnál, Zalakomárnál és Becsehelynél is. Ez azt jelenti, hogy Siófok után a 138., a 167., a 193. és a 227. kilométernél lehet tankolni az autópálya mentén. Azt nem sikerült megtudnunk, hogy van-e egyáltalán pontos időpont, a legfrissebb információk szerint valamikor az ősz folyamán adják át a kutakat. Három szakaszon már februárban meghirdették a győztest: Balatonlellén és Zalakomárnál a Mol, Balatonkeresztúron pedig a Shell működteti majd a kutakat. Az M7-es határ menti, Becsehelyre tervezett kútjának ügye még kezdeti stádiumban van, a pályázatokat június elején bontották fel - tudta meg lapunk.
A pálya és a töltőállomások építési ütemének csúszása a kusza viszonyok miatt rendszeres. A sztrádákat ugyanis a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. építteti, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. üzemelteti, a vagyonkezelői jogokat pedig a Közlekedési Koordinációs Központ látja (KKK) el. Mivel a KKK csak akkor írhatja ki a tendereket, ha már átvette a kész szakaszt, a sztrádaépítés ütemét nem tudja utolérni az egyéb infrastruktúra fejlesztése. Ez már több autópálya esetében előfordult: az M0-on is csak utólag épült meg a kút Alacskánál és az M3-ason is Kálmánházán. Utóbbira azért is volt feltétlenül szükség, mert Görbeháza és Debrecen között egyáltalán nem lehetett tankolni. Az M5-ösnél az üzemeltető AKA Zrt. Kecskemét és az országhatár között több mint nyolcvan kilométeren működtette hónapokon át a sztrádát kutak nélkül. Kivételnek az M6-os számít.
