Idén tavasszal hatezren vettek részt a közlekedési tárca kampányában, amely a mindennapi kerékpárhasználatot népszerűsítette. A kampány Bringázz a munkába címet viselte. Az április 22-étől május végéig tartó játékot másodszorra rendezte meg a közlekedési tárca elődje, az elsőt még tavaly szeptemberben hirdették meg. A játék szerint a kampány alatt legalább tíz alkalommal kellett kerékpárral munkába menni, a hatezer jelentkező összesen 430 ezer kilométert tekert hat hét alatt. A tervek szerint a kampány ősszel folytatódik.
A minisztérium biciklis programja, a Kerékpáros Magyarország további öt programmal igyekszik népszerűsíteni a két keréken közlekedést, ezek között kerékpárbarát munkahelyeket, településeket keresnek, emellett a biciklis turizmus fejlesztését is megpróbálta elindítani a program. Útépítésre összesen 55,7 milliárd forint fordítható a Kerékpáros Magyarország koordinálása nyomán. Ennek keretén belül kiemelt helyet kapott a kontinenst átszelő kerékpárút-hálózat, az EuroVelo magyarországi szakaszainak fejlesztése (ez 2006-ban 11 szakasz építését jelentette), tavaly elindult a szakaszok táblázása is. A hálózat fejlesztésére 2007-2013 között 14 milliárd forint jut.
Ugyanennyi uniós forrás fordítható a közlekedésbiztonsági útvonalak fejlesztésére az egy-három számjegyű utak mentén, valamint a ROP keretén belül 22,7 milliárd forint költhető kerékpárút építésére. Legtöbbet, több mint hétmilliárd forintot a dél-alföldi régió költhet, a legkevesebbet pedig a nyugat-dunántúli, 1,5 milliárdot. Ebből az összegből mintegy tízmilliárd forint értékű forrásnak már megvan a gazdája.
