BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még hétszázmilló euró a TriGránittól

2008. június 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 700 millió eurót fektet be 2013-ig Magyarországon a TriGránit Zrt., ez a térségben folyamatban levő fejlesztései 15-20 százalékát teszi ki - jelentette be tegnap Kibédi Varga Lóránt vezérigazgató. A cég folytatja a Millenniumi Városközpont építését és hamarosan a tervezett Westend 2 beruházás koncepcióját is nyilvánosságra hozza.
A Lágymányosi hídtól északra fekvő Millenniumi Városközpont két új irodaháza mintegy 40 ezer négyzetméterrel bővül. Az áprilisban átadott Millennium Tower III. 80 százalékát a Morgan Stanley bérelte ki, a júliusra elkészülő II-es számú épület bérletéről is előrehaladott tárgyalásokat folytatnak, a várakozások szerint év végére az épület fele elkel - mondta Pallagi Ágnes értékesítési vezető. A városközpont következő eleme egy újabb irodaház lesz, amelybe a Közép-európai Egyetem költözik. A tervek szerint 2011-re valósul meg Finta József tervei alapján a Nemzeti Színház és Lechner Ödön fasor között fekvő, másfél hektáros 8-as telek beépítése, ahol éttermekkel, ízek utcájával, businesshotellel és további 60 ezer négyzetméter irodaterülettel válik teljessé az egymilliárd eurós beruházás "város a városban" funkciója. A Millenniumi Városközpont teljes befejezése 2013-ra várható, utoljára a Művészetek Palotája mögötti saroktelket építik be.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet