A helyi önkormányzat illetékeseivel az Arcadom Zrt. vezetői tegnap írták alá Nis, az egyik legjelentősebb szerbiai város területén induló nagyszabású ingatlanfejlesztésről szóló megállapodást. Az együttműködés előzménye, hogy az Arcadom két évvel ezelőtt részletes piacfeltárásba kezdett a jó lehetőségekkel kecsegtető szerbiai piacon. Később párbeszéd kezdődött a cég menedzsmentje és a nisi önkormányzat között, majd a város küldöttsége budapesti látogatása során a cég referenciái, ezen belül a Millenniumi Városközpont épületei láttán adtak megbízást az Arcadomnak, amely így verseny nélkül nyerte el az üzletet.
A nisi fejlesztés három elemből, egy kereskedelmi célú létesítmény megépítése mellett a városházát is magában foglaló többfunkciós önkormányzati bázis kialakításából, illetve infrastrukturális beruházásokból áll – mondta lapunknak Pálovits Károly, az Arcadom stratégiai és fejlesztési vezérigazgató-helyettese. Az utóbbiak részeként ivóvíz- és szennyvíztisztító telepet létesít a magyar cég a szerb városban, s emellett kiépíti a nisi rakpartot. A megbízás 100 millió eurós – az OTP Bank által finanszírozott – ingatlanfejlesztést magában foglaló részleteit a következő hat hónapban dolgozzák ki a felek, így például azt is, hogy pontosan mekkora alapterületű lesz a kereskedelmi vagy éppen az önkormányzati központ.
Az Arcadom emellett Montenegróban, Romániában és Oroszországban is jelen van, de utóbbi országokban inkább kivitelezőként tevékenykedik, szemben Szerbiával, ahol fejlesztői szerepben vannak. Pálovits szerint vizsgálják a további lehetőségeket, de nem akarnak semmit elkapkodni. Egyelőre a jelenlegi piacaikon igyekeznek erősödni, ezt követően lehet szó arról, hogy intenzívebben keressenek más országbeli – például bulgáriai, horvátországi – fejlesztéseket. A magyar piacon mára beszűkültek a lehetőségek, emiatt fokozza külföldi aktivitását a cég, és igyekeznek több lábra állni.
