BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomul a Sony Ericsson a magyar piacon

2007. június 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar mobilpiac stabilizálódni látszik: a tízmilliós előfizetői létszám átlépése után már jóval kisebb a növekedési ütem. Ez természetesen a gyártók számára is új helyzetet jelent: a hazai ügyfelek is azokat a készülékeket keresik, amelyek alkalmasak az értéknövelt szolgáltatások igénybevételére, ezeket ráadásul hajlandók hamarabb, átlagosan másfél évente lecserélni. Az eddigi adatok alapján az első félévben 1,2 millió új mobiltelefont adnak el a gyártók a magyar piacon, ami éves szinten 2,6-2,8 millió értékesített darabot jelenthet – nyilatkozta Wágner Tibor, a Sony Ericsson kelet-közép-európai igazgatója. A cég biztosan őrzi második helyét a márkák közötti versenyben, sőt a becslések szerint a tavalyi 25 százalékról 27 százalékra tudta növelni piaci részesedését. Itthon egyébként a három legnagyobb gyártó, a piacvezető Nokia, a Sony Ericsson és a Samsung az összes eladott készülék 85 százalékát szállítja.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet