Ősztől „minőségi szigorítás”, keményebb feltételek várhatóak a felsőoktatási akkreditációban – jelentette ki Draskovics Tibor kormánybiztos a kormány évértékelő sajtótájékoztatóján. Az Államreform Bizottság alelnöke szerint a köz- és a felsőoktatás az egyik olyan terület, ahol sikerült jelentős reformokat véghezvinni, például a finanszírozás tanévhez kötésével.
A második Gyurcsány-kormány első évét értékelve Draskovics úgy vélte, hogy „elég jól állunk” a reformokkal, noha bizonyos lépések, köztük az egészségbiztosítási rendszer átalakítása, csúszásban vannak. A kormány őszi munkatervéről jelenleg is folynak az egyeztetések, és ez alapján már látszik, hogy a tavaszra tervezett feladatok egy része csak nyáron készülhet el, így a törvénymódosítások ősszel kerülhetnek a parlament elé. A kormánybiztos szerint ugyanakkor az idei évre tervezett menetrendet összességében tartani tudja a kabinet.
A Szonda-Ipsos közvélemény-kutatása a Fidesz által javasolt népszavazási kérdések kapcsán világos jelzés a kormánynak – felelte újságírói kérdésre válaszolva Draskovics (a kutatás jelentős támogatást mutatott ki a vizitdíj és a tandíj eltörlése mellett). A feladat ennek alapján az, hogy világosabban kell elmondani, hogy mit és miért tesz a kormány. Ha sikerül jól elmondani, akkor a küzdelmet meg lehet nyerni a népszavazási vitában, de azon kívül is – tette hozzá.
