BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos alaptőke-emelés üzemépítésre

2007. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Húszmillióról 1,4 milliárdra növekedett a negyedrészt a Mol érdekeltségébe tartozó Rossi Biofuel Zrt. alaptőkéje – derült ki a cégbírósági adatokból. A jelentős tőkeinjekció a cég komáromi gyártóbázisának létrehozására és fejlesztésére szolgál, a gyárat a Mol telephelyén építik, és várhatóan az év utolsó negyedében kezdi meg a működést.
Immár hivatalosan is bejegyezték a cégbíróságon, hogy a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (Mol) 25 százalék plusz egy részvény részesedést szerzett a biodízel-üzemanyag gyártásában érdekelt Rossi Biofuel Zrt.-ben a Rossi Beteiligungs GmbH-tól. A tranzakció megkapta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyét is.
A bioüzemanyagok nemzetközi piaca a hagyományos olajtermékekénél gyorsabban bővül, és tervezett megtérülése összhangban van a Mol stratégiájában meghatározott célokkal. A Mol komáromi üzeme a százhalombattai finomítóhoz vezető csővezetéken való vízi, vasúti szállítási lehetőségek miatt vonzó. A Rossi termelésének mintegy négyötödét a Mol részére értékesíti, a többit exportra szánja. Az üzem repce, napraforgó és használt sütőolaj alapanyagokból gyártja a biokomponenst. Az üzem szükség esetén állati zsiradékokat is képes lesz felhasználni. A termelés során melléktermékként keletkező glicerinről égetéssel gyógyszer- vagy más ipari célú felhasználással gondoskodnak.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet