BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjeszkedése miatt kisebb osztalékot fizet az Állami Nyomda

2007. május 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az itthoni nyomdaipari szektor egyetlen tőzsdei képviselője, az Állami Nyomda május 21-én fizeti ki az éves rendes közgyűlés által megszavazott, a BÉT-en forgó „A” sorozatú, névre szóló törzsrészvények után járó bruttó 501 forintos osztalékot.
A vállalat tavaly 14,2 milliárd forint árbevétel mellett 1,06 milliárdos nyereséget tartalmazó konszolidált, adózott eredményt ért el. Az elfogadott osztalékpolitika – és a korábbi gyakorlat – alapján ennek legfeljebb 80 százaléka lett volna kiosztható a tulajdonosok között, a mostani kifizetés azonban az egy részvényre jutó eredmény 70 százaléka. A kisebb összeg magyarázata, hogy a nyomda a jövőben a régiós terjeszkedésre helyezi a hangsúlyt, amihez befektetési forrásokra lesz szüksége.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet