Az itthoni nyomdaipari szektor egyetlen tőzsdei képviselője, az Állami Nyomda május 21-én fizeti ki az éves rendes közgyűlés által megszavazott, a BÉT-en forgó „A” sorozatú, névre szóló törzsrészvények után járó bruttó 501 forintos osztalékot.
A vállalat tavaly 14,2 milliárd forint árbevétel mellett 1,06 milliárdos nyereséget tartalmazó konszolidált, adózott eredményt ért el. Az elfogadott osztalékpolitika – és a korábbi gyakorlat – alapján ennek legfeljebb 80 százaléka lett volna kiosztható a tulajdonosok között, a mostani kifizetés azonban az egy részvényre jutó eredmény 70 százaléka. A kisebb összeg magyarázata, hogy a nyomda a jövőben a régiós terjeszkedésre helyezi a hangsúlyt, amihez befektetési forrásokra lesz szüksége.
