A Nestlé Hungária Kft. tavalyi konszolidált nettó árbevétele 86 milliárd forint lett, ami 2005-höz képest ötszázalékos növekedést jelent – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Aldo Siegrist, a társaság ügyvezető igazgatója. Az eredmények alapján a cég elérte célját, mivel a Nestlé márkák kétharmadának piaci részesedése tovább nőtt 2006-ban.
A Nestlé tavaly közel hatmilliárd forintot költött fejlesztésre Magyarországon: a szerencsi kakaó-, kávégyártó és töltőüzem például a beruházások eredményeképpen termelését közel tizedével, több mint kétezer tonnával növelte. (Idén várhatóan a kapacitás további 30 százalékos növelésére lesz szükség.) A büki állateledelgyár 5,2 milliárd forintot költött új gyártósorra, így termelését felével növelte. Ugyancsak 50 százalékkal nőtt a termelés a törökbálinti jégkrémgyárban. Az idei évre további fejlesztéseket tervez a cég, amely minimum 4,5 százalékos növekedéssel számol az értékesítés területén, valamint növelni kívánja a legfontosabb termékkategóriák (kávé, konyhai termékek és édességek) versenyképességét is.
