Hibásak azok a győri Audi Hungariától érkező motorok, amelyeket a pozsonyi Volkswagen autógyárban szerelnek be a VW Touareg, a VW Polo és az Audi Q7-es modellekbe. A telephely parkolója megtelt a hibás erőforrással felszerelt gépkocsikkal: mintegy kétezer ilyen autó vesztegel ott, emellett legalább ezret már eladtak, amiket vissza kell hívni – írja a Hospodárské Noviny szlovák gazdasági napilap.
Az újság három, egymástól független forrástól kapta az értesülést, amelyet a gyár vezetése nem erősített meg. Jaroslav Holecek, a Volkswagen Slovakia igazgatósági tagja annyit mondott: „időnként felmerülnek hibák, ami többször is előfordulhat, ám ez nem érinthet több ezer autót”. Holecek szerint azért halmozódnak a gépkocsik a telepen, mert az Audi Q7 és a VW Touareg túl széles a vasúti szállításhoz, ezért áttértek a kamionokra. A pozsonyi gyárban napi ezer autó készül, amelyek időnként felgyűlnek, így csupán logisztikai problémáról beszélhetünk.
Joachim Cordshagen, az Audi AG szóvivője azonban a NAPI Gazdaságnak megerősítette, hogy a pozsonyi gyárba hibás motorok kerültek. Ezek cseréjét – néhány száz modellnél – napokon belül elvégzik, s miután ez a munka folyamatos lesz, rövid időn belül valamennyinél befejezik a hiba elhárítását. Cordshagen hangsúlyozta, hogy egyetlen problémás motorú jármű sem került a vevőkhöz.
