Kiadóváltással és megújult arculattal kezdi az év második felét a Penthouse magyar kiadása. A legfrissebb szám már a Sportlife Media (SM) csoport gondozásában jelent meg, amely új szerződést kötött a nemzetközi kiadóval, a General Media Communicationsszel. (Információnk szerint a korábbi kiadóval problémái voltak az amerikai jogtulajdonosnak, ráadásul az új szerződés jogilag és gazdaságilag nem is jogfolytonos, tehát a régi kötelezettségek a volt kiadót terhelik.) A Penthouse ugyan az első ilyen típusú életmódmagazin a Sportlife Media portfóliójában, de a csoport gondozásában eddig is elsősorban férfiaknak szóló kiadványok – többek között a Superbike, a Motomix vagy a Bascat sportmagazin – szerepeltek. Niedermayer Antal, az SM ügyvezető igazgatója szerint a korábbi, elsősorban szakirányú réteglapokat jól kiegészíti egy általánosabb jellegű férfimagazin, és így a kiadványok közötti, valamint a szerkesztőségeken belüli kapcsolatokat is ki lehet majd használni. A jogok megszerzése nemcsak a nyomtatott, hanem az elektronikus – online, dvd – megjelenésekre is vonatkozik. A Sportlife Media részéről a teljes, a jövőbeni reklámköltéseket is tartalmazó invesztíció meghaladja majd a százmillió forintot.
A váltással – amely egyébként személyi változásokat nem hozott a szerkesztőségen belül – a tartalom és a külső is megújul – mondta a NAPI Gazdaságnak Lénárt Attila főszerkesztő. A magazint letisztult designnal, jobb minőségű papírra nyomják, és bővül, átalakul a témaválasztás is; mindezzel már egy másik célcsoportnak kívánnak megfelelni. Az új Penthouse-t ugyanis a kiadó felfelé akarja pozicionálni, elsősorban a 30–50 év közötti, jól kereső, magasabb iskolai végzettségű férfi olvasókra számít. Az újság átalakítását ősszel kampány követi majd, amellyel szeretnék élesebbé tenni a versenyt a hazai férfimagazinok piacán.
