BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszkvótát venne a Magyar Cukor

2006. június 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A meglévő 147 ezer tonna mellé további kvótát venne a Magyar Cukor (MC) Rt. – jelentette be Fischer Béla, a társaság vezérigazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján. Erre a cégnek az Európai Unió piacszabályozási rendszerének reformja keretében lehetősége is nyílna, hiszen Brüsszel a meglévő kvóta mellé további tízezer tonnát ajánlott fel Magyarországnak. (A kvóta ára tonnánként 730 euró.) Fischer Béla hangsúlyozta, hogy a vásárlást a termelőkkel együtt képzelik el, ezért az ügyben velük még egyeztetések várhatóak. Az MC Rt. legalább a jelenlegi 401 ezer tonnás magyar kvóta ráeső, 36,63 százalékos arányában vásárolna a pluszkvótából, de a termelők igénye esetén nem zárkózna el a teljes mennyiségtől sem, amennyiben a versenytársak nem érdeklődnek.
Az elképzelések szerint az MC-vel szerződésben lévő termelőknek a kvótaár felét kellene kifizetniük, másik felét a cég állná. A húszezer hektáron gazdálkodó 235 termelő képes lenne megtermelni a többlet cukorrépa-mennyiséget és öt éven belül meg is térülne számukra ez a befektetés – vélekedett Bráth Zoltán, a cég vezérigazgató-helyettese, kilátásba helyezve, hogy a termelők a finanszírozásban fizetési haladékot kapnának. Bráth szerint a lehetőség kihasználása irányába mutat, hogy az MC az említett éves kvótájánál 63 ezer tonnával több cukrot termelt a februárban zárult üzleéti évben. Fischer Béla szerint a vállalat nettó árbevétele ebben az üzleti évében a korábbi 22 milliárd forintról 36,4 százalékkal, 30 milliárd forintra növekedett, nyereségük pedig 3 milliárd forintra futhat föl, lényegében a forgalombővülés arányában.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet