Másfél milliárd forintból újította fel hajdúnánási malmát a Hajdú Gabona Rt. – jelentette be Lakatos Zoltán vezérigazgató. A beruházás kapcsán egyebek mellett kicserélték a malom teljes őrlőüzemi részét, aminek köszönhetően a 24 órára számolt őrlőkapacitás 160 tonnáról 250 tonnára bővült, ez pedig éves szinten – 300 teljes őrlési nappal számolva – 75 ezer tonna búza őrlését teszi lehetővé. Az üzem ma Magyarország három legkorszerűbb malma közé tartozik, a malmok száma egyébként az elmúlt években 116-ról 74-re csökkent. A felújított malom kapcsán a regionális piacok mellett országos, illetve budapesti értékesítést is terveznek, s a román piac is ígéretes, különösen a vámok várható csökkentése miatt. Mégsem a volumen növelése a lényeg: a tervek között szerepel különféle speciális lisztek, illetve biotermékek, tészták előállítása is.
A Hajdú Gabona az idén mintegy 7 milliárd forintra várja árbevételét 150 millió forintos eredmény mellett, tavaly és két évvel korábban 140-150 milliós eredményt értek el 7,5 milliárdos árbevétellel. A társaság tehát nyereséges, ami jól jön az 1998-as 900 milliós veszteség után, amikor csak az orosz piacon 800 millió forintjuk „ragadt bent”. A társaság tulajdonosai ma túlnyomórészt a dolgozók, illetve a menedzsment, akik 12 év alatt fizették ki a kamatokkal együtt 2 milliárd forintot, amibe az MRP-szervezetnek a részvények 64 százaléka került.
