BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Füttypénz

2006. június 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bírók az idei világbajnokságon 40 ezer dollárért fütyülnek, ezenfelül biztosított az utazásuk és az ellátásuk is. A sípos emberek így lépést tartanak az inflációval, 1998-ban ugyanis ennek az összegnek pont a felét vehették fel a kasszánál. (A juttatások után egyébként adózni kell.) A bíróküldés egyértelműen a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) jogosítványa, egy világbajnokságon általában 30 bírót foglalkoztatnak, most 23-an lesznek, de ebben szerepet játszik az olasz bajnokságban napvilágra került botrány is. A világbajnokságra kijelölt bírók kontinensek közötti megoszlását is a FIFA határozza meg vb-ről vb-re, azaz nincsenek előre rögzített kontingensek. Európa – miként a részt vevő csapatok arányában is – jelentős súlyt képvisel, nem sokkal kevesebb mint a színre lépő játékvezetők fele érkezik az öreg kontinensről. A FIFA az európai szövetség (UEFA) év végi összesített jelentése alapján jelöli ki a „keretet”, amelyből aztán kikerülnek a valóban pályára lépő bírók.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet