A világ legnagyobb vegyipari konszernje, a német BASF AG vegyipari vállalatának forgalma – 5,2 milliárd euróval, csaknem 14 százalékkal – 42,7 milliárd euróra nőtt tavaly az előző évhez képest – derült ki a BASF éves nemzetközi sajtótájékoztatóján szerdán Prágában. A BASF értékesítésében 27 százalékot tettek ki a műanyagok, 19 százalékot a kemikáliák, 18 százalékot az olaj és a gáz, 8 százalékot – 3,3 milliárd eurónyit – az agrárgazdasági termékek értékesítése, a fennmaradó rész egyéb kategória. A cég eddigi legjobb eredményeit érte el a múlt évben – a BASF 30 centtel emelte az osztalékot részvényenként –, s az elemzők már az első negyedévi eredményeket is értékelték. Ez is nagyon kedvező volt: az eladások 24, míg az EBIT eredmény 19 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
A BASF vezetői szerint a közép-európai a legdinamikusabban fejlődő régió a térségben, ahol a konszern tavaly 1,7 milliárd euró értékben forgalmazta termékeit. Méhn Gábor, a BASF Hungária Kft. agrodivíziójának vezetője lapunknak elmondta, hogy a cég nettó árbevétele tavaly 11,9 milliárd forintra nőtt az előző évi 11,5 milliárdról, miközben a teljes hazai növényvédőszer-piac 50 milliárd forint körüli volt. Az idén januárban adták át a társaság új logisztikai központját Pilisvörösváron, amely 3 milliárd forintos beruházással, a legmodernebb eszközökkel készült el, s a legmesszebbmenőkig megfelel a vonatkozó követelményeknek.
