BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkeemelés a Pick Szegednél

2006. május 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pick Szeged Zrt. alaptőkén felüli vagyona terhére alaptőkét emel 732 125 darab, egyenként 1000 forint névértékű, A sorozatú dematerializált törzsrészvény zártkörű kibocsátásával – derült ki cégbírósági adatokból. A részvények átvételére a Délhús Zrt. vállalt kötelezettséget – még a szegedi húsipari vállalat közgyűlésén –, a több mint 700 millió forintos alaptőke-emelés során a Pick Szeged Zrt. alaptőkéje 4 milliárd forintra nő. Kovács László, a Délhús és a Pick elnök-vezérigazgatója lapunknak elmondta, a tőkeemelés egy folyamatnak lényegében a vége. Ezzel a cég a bankokkal, illetve másokkal szemben vállalt korábbi kötelezettségét hajtja végre, jó tulajdonos módjára. Piaci hatással a tőkeemelés nem jár, ugyanis maga a cégcsoport e lépés nélkül is erős, a lényeg a Délhús és a Pick közötti egyensúly megteremtése – tette hozzá a vezérigazgató.
A Pick tavaly került a Délhús tulajdonába, s az egy aranyrészvényt kivéve jelenleg is a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségi körébe tartozó pécsi húsipari cégé. A Pick és a Délhús tevékenységének szinkronizálásával, illetve a Pick működési struktúrájának áthangolásával lehetővé vált az eredmények fokozatos javítása. A két vállalat piaci megjelenésének összehangolásával erősödött a csoport piaci pozíciója is: egy kézbe került számos tevékenység – egyebek mellett a belföldi értékesítés, a marketing és az exportkészítmény-értékesítés – irányítása.
A Pick idén konszolidáltan több mint 48 milliárd forint árbevételt vár, 56,8 százalékkal többet a tavalyi 30,607 milliárdnál, ami elmarad ugyan a bázistól, de meghaladja a terveket. A cég ez évben több mint 750 millió forint nyereséget tervez, miután 2004. évi jelentős vesztesége után tavaly a vártnál jobban javította eredményességét. A vállalat pénzügyi helyzete stabilizálódott, átalakult a finanszírozási szerkezet, s ennek köszönhetően jelentősen csökkentek a finanszírozási költségek, továbbá elkezdődött az eszközök optimalizálása is. Lapunk értesülése szerint a társaság múlt évi adózás előtti vesztesége 543 millió forint volt, de üzemi nyeresége 648 millió forint, szemben az előző évi több mint 3 milliárdos veszteséggel. A cég konszolidált mérlege 26,4 milliárd forint főösszegű, a kötelezettségek 17,5 milliárd forintra rúgnak, míg a saját tőke 7,97 milliárd forint (NAPI Gazdaság, május 4., 4. oldal).
Az eredmények javulásában nagy szerepet kapott az alapanyag-ellátási rendszer átalakítása is: tavaly a vállalat fokozatosan áttért a belföldi ellátásra. A vállalatcsoport idén a tavalyihoz képest mennyiségben 166 százalékkal több terméket kíván értékesíteni, az első negyedévben 15,6 ezer tonna árut adtak el, 170 százalékkal többet az előző év azonos időszakában értékesítettnél. Újraindították a vágóhidat is, ahol 600 ezer sertést vágnak a tervek szerint – a Délhús számára is –, illetve megteremtették a feltételeket a húsértékesítés újraindításához. A Pick belföldön továbbra is a magasabb minőségű termékcsoportokra helyezi a hangsúlyt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet