BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növeli termelését a Tetra Pak

2006. május 5. péntek, 13:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Tetra Pak Magyarország az előző évhez képest tavaly valamelyest kisebb, 28,1 millió euró, mintegy 7,4 milliárd forint árbevételt ért el, idén pedig 3 százalékos növekedést tervez – derült ki a cég sajtóbeszélgetésén. Wolfgang Niestroj, a Tetra Pak Ausztria–Magyarország vezérigazgatója beszámolt arról is, hogy tavaly ősszel megkezdődött a Tetra Pak Magyarország és a Tetra Pak Ausztria egyesülése, a folyamat idén várhatóan befejeződik, s a két cég egységes gazdasági elszámolással működik majd. Az ausztriai és a magyarországi értékesítési szervezetek továbbra is önállóan dolgoznak, ám a két országban a Tetra Pak teljes tevékenységének koordinációját már átvette egy magyar–osztrák vezetői team, a hatékonyabb működés érdekében.
Az év eleje óta kelet-közép-európai regionális Tetra Pak-központként is működő budaörsi cég a tavalyi 1,8 milliárd csomagolásról idén 2,8 milliárd egységre tervezi növelni a termelést, de hosszabb távon a 3,2 milliárd a cél. A társaság idén csaknem 850 millió forint értékű beruházást is tervez Budaörsön, amivel reményeik szerint tovább növelik a hatékonyságot, további költségmegtakarítást és hulladékcsökkentést érnek el, javítják a minőséget és 30 új munkahelyet teremtenek. (A gyár tavaly 133 főt foglalkoztatott, az értékesítési vállalatnál pedig 46 munkatárs dolgozott.)
A Budaörsön gyártott termékek 85 százalékát 22 országba exportálják, s bár a magyarországi értékesítést meghatározó tej- és üdítőital-piac jelenleg stagnál, s közeljövőben itt is fellendülésre számítanak. Ezen a piacon különben a tavalyi részesedésük összesítve 59 százalékos volt: 407 millió dobozt értékesítettek belföldön, amelyekbe összesen 327 millió liter folyékony élelmiszert töltöttek a hazai élelmiszerüzemek. Korábban összesen 40 töltővonal dolgozott az országban, s tavaly további négyet telepítettek partnereiknél. A Tetra Pak konszern 2005-ben kiugróan sikeres évet zárt: a világszerte több mint 20 ezer alkalmazottat foglalkoztató cégcsoport nettó árbevétele 7,4 százalékkal, 8,1 milliárd euróra emelkedett.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet